Mindfulness MBSR 8 – týždňový kurz 

aktuálne  naživo cez aplikáciu ZOOM

 

Čo je cieľom 8 – týždňového Mindfulness MBSR kurzu?

Máte hlavu plnú myšlienok? Neustále riešite všetky povinnosti, ktoré musíte zvládnuť?  V mnohých situáciách reagujete reaktívne? Stresujete sa ? Často riešite čo sa stalo a prečo sa to stalo? Alebo sa obávate toho, čo bude a žijete v strachu o budúcnosť? Chceli by ste žiť viac v prítomnosti a neviete ako?

Pozývame Vás stať sa účastníkmi celosvetovo certifikovaného 8 – týždňového kurzu Mindfulness MBSR (program na zníženie stresu vďaka všímavosti).

Cieľom Mindfulness MBSR kurzu je spriatelenie sa so svojím životom. Je to pozvánka, aby sme sa lepšie zoznámili so svojím telom, mysľou a srdcom. Vďaka tomu, že svojmu telu a mysli budeme venovať pozornosť novým, systematickým a láskyplným spôsobom, objavíme dôležité dimenzie nášho života, ktoré sme nepoznali.

Zámerom kurzu Mindfulness MBSR  je vystúpenie z autopilota, v ktorom žijeme väčšinu času a návrat do prítomného okamihu.  Naučiť sa zameriavať pozornosť na skúsenosti v prítomnom okamihu, na naše myšlienky, emócie a fyzické pocity v tele. A to všetko s postojom zvedavosti, láskavosti a bez posudzovania. Všetky tieto kroky nás vedú k stíšeniu našej mysle, znižovaniu stresu, k prekonávaniu ťažkých životných situácií , k zmene nášho postoja k zdravotným problémom a vedomému reagovaniu na podnety, ktoré k nám prichádzajú. Učia nás k láskavému prístupu k sebe samému aj k ostatným ľuďom

 

Čomu sa budeme venovať:

  • Prebudeniu z automatického pilota a uvedomeniu si prítomného okamihu
  • Cvičeniam na uvedomovanie si tela, dychu, pocitov a emócií
  • Uvedomovaniu si situácií a reakciám na ne
  • Stresu, našim stresujúcim myšlienkam a pocitom
  • Vedomému riadeniu našej mysle a myšlienok
  • Zvládaniu ťažkých situácií a emócií
  • Všímavej komunikácií a medziľudským vzťahom
  • Láskavému prístupu a súcitu k sebe samému

 

harmonogram 8-týždňový kurz Mindfulness MBSR

 

Ako prebieha 8-týždňový kurz

Kurz  prebieha raz týždenne, v trvaní 2,5 hodiny v našich priestoroch v Bratislave a v Košiciach, alebo cez online naživo cez aplikáciu Zoom, v menších skupinách účastníkov.  Počas sedení  preberáme jednotlivé témy interaktívne, pomocou zážitkových cvičení, praktizujeme jednotlivé meditácie. 

Súčasťou kurzu je a práca doma počas týždňa. Každý z účastníkov kurzu dostane prístup k online meditáciám, ktoré precvičuje doma podľa pokynov. 

Pri online kurze dostane každý účastník link na vstup do internetovej miestnosti v aplikácii Zoom. Aplikácia je pre účastníkov bezplatná.

 

Pre koho je kurz určený

Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú  zlepšiť svoj postoj k životu, naučiť sa zvládať svoju myseľ, lepšie pracovať so stresom, fyzickou bolesťou v tele, predchádzať únave a vyhoreniu, zlepšiť vzťah k sebe samému aj k ostatným ľuďom. V prípade psychických ťažkostí a vážnejších zdravotných problémov sa vopred poraďte so svojim lekárom alebo psychoterapeutom.

Absolvovanie 8- týždňového kurzu neoprávňuje vyučovať Mindfulness (nenahrádza tréning pre lektorov).

 

Certifikát

Po ukončení kurzu obdržíte certifikát. Náš certifikát je medzinárodne uznateľný, v prípade, že by ste chceli pokračovať v kurze lektora Mindfulness MBSR.

 

Aktuálne termíny online kurzov:

Ing. Mária Boťanská – kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR  (Bratislava)

Online kurz cez Zoom, utorky od 15.6.2021 – 03.8. 2021, v čase od 18,00 do 20,30 

Dopoludňajší termín,  v čase od 9,00 -11,30 bude realizovaný v  prípade záujmu.

 

Pre Viac informácií nám napíšte na kurzy@mindfulness-mbsr.sk

Po objednaní kurzu Vás budeme telefonicky kontaktovať ohľadom doplňujúcich informácií.

Objednať kurz

 

 

PhDr. Kvetoslava Sarvašová – kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR (Košice)

Online kurz cez Zoom podľa záujmu.

Pre Viac informácií nám napíšte na: mindfulness.kosice@gmail.com

Objednať kurz

 

 

Dochádzkový kurz v Bratislave plánujeme začať  od augusta 2021. Táto forma kurzu je závislá na opatreniach. Kurz bude prebiehať v Mindfulness centre – Peterská 8, Bratislava (RD v Ružinove pri Lidl Gagarinová). Kurz bude prebiehať v malých skupinách maximálne 5 ľudí + lektor.

Pondelky v čase od 17,30 do 20,00

Stredy v čase  od 17,30 do 20,00

Dopoludňajší termín podľa záujmu.

Ing. Mária Boťanská – kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR  (Bratislava)

Viac informácií

 

Cena:

Online kurz cez Zoom: 190€

Dochádzkový kurz: 240€

Pre ľudí dlhodobo na PN a zdravotne postihnutých ľudí a ľudí v ťažkej životnej situácií zľava (napíšte nám – fakturácia sa rieši individuálne)

V cene kurzu je 20 hodín výučby,  pracovný zošit v počte 90 strán a nahrávky všetkých meditácií. Pri dochádzkových kurzoch aj poldenný retrat.

 

Viac informácií nájdete kliknutím na mesto:

 

Termíny kurzov BRATISLAVA

 

Termíny kurzov KOŠICE

 

 

Referencie – citácie našich absolventov:

 

„Kurz by som odporučil každému, komu uniká život pred očami a má pocit, že nezvláda každodenný život.“

„Výborný nástroj na postaranie sa o seba, o starostlivosť o seba ako o prioritu, pestovať všímavosť a dávať ju do každodenného života.“

ďalšie citácie…

 

 

e
Top