Mindfulness 8 - týždňový kurz - Mindfulness MBSR Slovensko

Mindfulness MBSR 8 – týždňový kurz 

v apríli a máji online naživo cez aplikáciu ZOOM

 

Čo je cieľom 8 – týždňového Mindfulness MBSR kurzu?

Cieľom Mindfulness MBSR kurzu je spriatelenie sa so svojím životom. Je to pozvánka, aby sme sa lepšie zoznámili so svojím telom, mysľou a srdcom. Vďaka tomu, že svojmu telu a mysli budeme venovať pozornosť novým, systematickým a láskyplným spôsobom, objavíme dôležité dimenzie nášho života, ktoré sme nepoznali.

Náš život ovplyvňuje naša myseľ, ktorá sa veľmi rada túla v minulosti alebo budúcnosti. Neustále niečo analyzuje, hodnotí a posudzuje. Naše činy sú riadené našim autopilotom vzorcov správania sa a reakcií, ktoré si často ani neuvedomujeme. Ale život sa odohráva tu a teraz, v prítomnom okamihu, ktorý nám väčšinu času uniká.

Zámerom kurzu Mindfulness MBSR  je vystúpenie z autopilota, v ktorom žijeme väčšinu času a návrat do prítomného okamihu. Spriateliť sa so svojím telom. Naučiť sa zameriavať pozornosť na skúsenosti v prítomnom okamihu, na naše myšlienky, emócie a fyzické pocity v tele. A to všetko s postojom zvedavosti, láskavosti a bez posudzovania. Všetky tieto kroky nás vedú k stíšeniu našej mysle, znižovaniu stresu, k prekonávaniu ťažkých životných situácií , k zmene nášho postoja k zdravotným problémom a vedomému reagovaniu na podnety, ktoré k nám prichádzajú. Učia nás k láskavému prístupu k sebe samému aj k ostatným ľuďom

 

Čomu sa budeme venovať:

  • Prebudeniu z automatického pilota a
  • Cvičeniam na „spriatelenie sa“ s telom
  • Cvičeniam na uvedomovanie si tela, dychu, pocitov a emócií
  • Všímavému pohybu a uvedomovaniu si tela v pohybe
  • Cvičeniam na „spriatelenie sa“ so stresom a myšlienkami
  • Cvičeniam všímavosti so zameraním na zvládnutie ťažkej situácie
  • Všímavej komunikácií a medziľudským vzťahom
  • Láskavému prístupu a súcitu k sebe samému

 

Ako prebieha 8-týždňový kurz

V aktuálnej situácií prebiehajú 8-týždňové kurzy formou online kurzov “naživo”.

Kurzy prebiehajú cez aplikáciu ZOOM so živým pripojením.  Každý účastník dostane pozvánku na každú lekciu priamo od lektora. V pozvánke nájdete odkaz a jedným klikom sa dostanete k stiahnutiu aplikácie a následne priamo do miestnosti. Aplikácia ZOOM funguje ako virtuálna miestnosť, kde sa spoločne stretneme pri svojich počítačoch z domu. Aplikácia je pre účastníkov bezplatná.

 

Štandardné dochádzkové kurzy sú aktuálne pozastavené.

Mindfulness 8 – týždňový kurz sa realizuje raz týždenne, v trvaní 2,5 hodiny v našich priestoroch v Ružovej doline v Bratislave a v Košiciach, v skupine cca 10 účastníkov. Počas kurzu si budeme vysvetľovať určité súvislosti a veľa cvičiť / meditovať meditácie Mindfulness MBSR. Meditácie môžu byť v sede alebo v ľahu, preto  odporúčame voľnejšie oblečenie. Každý z účastníkov kurzu dostane prístup k online meditáciám, ktoré je potrebné denne počas ôsmich týždňov cvičiť doma cca 30 – 45 minút.

 

Pre koho je kurz určený

Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú  zlepšiť svoj postoj k životu, naučiť sa zvládať svoju myseľ, lepšie pracovať so stresom, fyzickou bolesťou v tele, predchádzať únave a vyhoreniu, zlepšiť vzťah k sebe samému aj k ostatným ľuďom. V prípade psychických ťažkostí a vážnejších zdravotných problémov sa vopred poraďte so svojim lekárom alebo psychoterapeutom.

Absolvovanie 8- týždňového kurzu neoprávňuje vyučovať Mindfulness (nenahrádza tréning pre lektorov).

 

Certifikát

Po ukončení kurzu obdržíte certifikát. Náš certifikát je medzinárodne uznateľný, v prípade, že by ste chceli pokračovať v kurze lektora Mindfulness MBSR.

Bližšie informácie (cenu a termíny) nájdete kliknutím na mesto:

 

Termíny kurzov BRATISLAVA

 

Termíny kurzov KOŠICE

 

 

Referencie – citácie našich absolventov:

 

„Kurz by som odporučil každému, komu uniká život pred očami a má pocit, že nezvláda každodenný život.“

„Výborný nástroj na postaranie sa o seba, o starostlivosť o seba ako o prioritu, pestovať všímavosť a dávať ju do každodenného života.“

ďalšie citácie…

 

 

e
Top