Mindfulness pre deti a tínedžerov – zvládanie stresu a emócií pomocou všímavosti

 

Keď učíme deti mindfulness  (všímavosti), dávame im nástroje, ktoré potrebujú na budovanie sebadôvery, zvládanie stresu a zvládanie nepríjemných alebo náročných momentov a situácií.

 

Čo je cieľom kurzu Mindfulness pre deti:

Cieľom kurzu je posilniť psychickú odolnosť dieťaťa cez praktické nástroje a zábavné techniky všímavosti. Deti si na kurze osvoja pútavé aktivity mysle, tela a dychu, ktoré ich naučia regulovať svoje emócie, zvládať stres, lepšie sa sústrediť a vytvárať si pozitívny sebeobraz.

Výučba všímavosti u detí im môže pomôcť formovať tri kritické zručnosti vyvinuté v ranom detstve: venovať pozornosť a zapamätať si informácie, presúvať sa tam a späť medzi úlohami a primerane sa správať k ostatným. Tieto schopnosti sú známe ako výkonné funkcie a sú nevyhnutné pre pokročilejšie úlohy, ako je plánovanie, uvažovanie, riešenie problémov a pozitívne sociálne vzťahy.

Kurz Mindfulness pre deti je postavený na základoch celosvetovo certifikovaného kurzu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). Techniky a cvičenia sú prispôsobené deťom a ich porozumeniu.

akreditovaný kurz Lektor mindfulness pre deti a mládež

 

 

Na základe kurzu Mindfulness pre deti a tínedžerov je vytvorený lektorský program: LEKTOR PRE DETI A MLÁDEŽ, akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a mládeže SR pod číslom AKPSM/0118/2023/001.  

 

 

 

 

Benefity Mindfulness u deti:

Z mnohých štúdií vyplýva, že trénovanie všímavosti u detí prináša množstvo benefitov ako:

 • dlhšia pozornosť – dieťa sa dokáže dlhšie sústrediť
 • sebakontrola
 • lepšie študijné výsledky
 • znížená miera stresu, úzkosti a rušivého správania
 • celková psychická pohoda
 • schopnosť riešiť konflikty
 • vyššia miera súcitu

Viac o štúdiách sa dozviete TU

 

Čomu sa budeme venovať:

 • Cvičeniam na stíšenie, uzemnenie a vystúpenie z automatického pilota
 • Cvičeniam na „spriatelenie sa“ s telom
 • Cvičeniam na tréning zaneprázdnenej mysle
 • Všímavému pohybu
 • Cvičeniam na uvedomovanie si myšlienok, emócii, pocitov a zmyslov
 • Cvičeniam na prekonávanie ťažkých situácií
 • Cvičeniam na láskavý prístup k sebe samému

 

Ako prebieha kurz Mindfulness pre deti

Kurz Mindfulness pre deti obsahuje 10 lekcií raz týždenne  a prebieha v Bratislave v Mindfulness centre na Peterskej 8. v Ružinove  v menších skupinkách do 8 detí. Lekcia je raz týždenne, v trvaní 60 minút pre deti od 7 – 10 rokov a 70 minút pre deti od 11- 14. Lekcie sú interaktívne, každá lekcia obsahuje relaxačné cvičenia Mindfulness aj zážitkové cvičenia. Každé dieťa má na doma k dispozícii pracovný zošiť a nahrávky cvičení a techník Mindfulness.

Kurz pre tínedžerov je rozdelený do  8-týždňov a lekcia je trvaní 90 minút.  Viac informácií o kurze pre tínedžerov

 

Pre koho je kurz určený

Kurz pre deti je vhodný pre všetky deti od 7 do 14 rokov.

Máte pocit, že si vaše dieťa málo verí, má problém s akceptáciou seba či druhých, alebo pri riešení konfliktov? Zvykne sa prehnane trápiť, stresovať a dostáva sa pre výkyvy nálad do psychickej nepohody? Môže sa to prejavovať napríklad stratou koncentrácie pri písaní úloh, nechuťou vykonávať rôzne povinnosti a nízkou sebadôverou pri riešení problémov. Deti vtedy zvyknú hľadať únikové cestičky – dištancujú sa od druhých, vyhýbajú sa svojim povinnostiam, rastie ich závislosť na mobiloch či počítačových hrách, v dôsledku čoho sa zhorší aj prospech v škole.

Ak chcete, aby sa vaše dieťa naučilo regulovať výkyvy nálad, aby bolo byť odolnejšie voči stresu a zlepšilo vzťah k sebe i k druhým, potom môže byť Mindfulness tou správnou cestou.

Jeho pozitívne účinky sa prejavia na obnovenej sebadôvere a sebahodnote dieťaťa, väčšej radosti zo života a zlepšení vzťahov. Zvýšením psychickej odolnosti sa zmení aj jeho prístup k riešeniu povinností, problémov či konfliktov.

 

Jarný Mindfulness kurz pre deti 

Ak hľadáte pre svoje dieťa zaujímavý a obohacujúci program na letné prázdniny, môžeme vám ponúknuť Jarný MINDfulness kurz pre deti vo veku 8-11 rokov. Kurz prebieha každý deň od 9:00 do 12:00 hod a zahŕňa rôzne mindfulness aktivity, osobný rozvoj, cvičenie všímavej jogy, tvorivé hry a relaxačné aktivity. Deti sa naučia techniky na uvoľnenie stresu a napätia prostredníctvom zábavných, pohybových, tvorivých a relaxačných mindfulness aktivít. Viac informácií 

 

Jarný mindfulness tábor pre deti

 

10-týždňový kurz pre deti 

 

 

Termíny kurzov:

Ďalší 10 – týždňový kurz pre deti začne v septembri 2024

 

8-týždňový kurz pre tínedžerov

 

Mindfulness pre tínedžerov

8 – týždňov kurz pre tínedžerov začne v septembri viac informácií

 

Miesto: Mindfulness centrum Peterská 8, Bratislava – Ružinov

Lektor: Mária Boťanská, kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR a Miroslava Atanasová – mindfulness koučka a autorka meditácií a afirmácií pre deti i dospelých

Cena pre deti vo veku 7-10 rokov: 150 Eur / dieťa, súrodenec 120€

Cena pre deti vo veku 11-14 rokov: 160 Eur / dieťa, súrodenec 130€

Cena pre tínedžerov vo veku 15-19 rokov: 180€  – viac informácií

 

V prípade predbežného záujmu nám napíšte na kurzy@mindfulness-mbsr.sk  alebo zavolajte na t.č. 0948 048641

 

Objednať kurz

 

Objednávka kurzu pre tínedžerov

 

 

 

 

 

foto: @pressfoto freepik.com

Fotogaléria

e
Top