Mindfulness MBSR 8 – týždňový kurz 

 

Prinášame Vám 8-týždňový kurz Mindfulness MBSR formou dochádzkového kurzu v Bratislave alebo online kurzu naživo cez  Zoom z pohodlia vášho domova.

Máte hlavu plnú myšlienok? Neustále riešite všetky povinnosti, ktoré musíte zvládnuť?  V mnohých situáciách reagujete reaktívne? Stresujete sa ? Často riešite čo sa stalo a prečo sa to stalo? Alebo sa obávate toho, čo bude a žijete v strachu o budúcnosť? Neveríte si? Chceli by ste žiť viac v prítomnosti a neviete ako?

Pozývame Vás stať sa účastníkmi celosvetovo certifikovaného 8 – týždňového kurzu Mindfulness MBSR podľa Jona Kabata Zinna  (program na zníženie stresu vďaka všímavosti).

Program MBSR má viac ako 1500 vedeckých štúdií a vo svete je najpoužívanejšiu metódou na znižovanie stresu, úzkosti, vyhorenia, ale aj iných zdravotných problémov.

 

Čo je cieľom Mindfulness MBSR 8 – týždňového kurzu?

Cieľom Mindfulness MBSR kurzu je spriatelenie sa so svojím životom. Je to pozvánka, aby sme sa lepšie zoznámili so svojím telom, mysľou a srdcom. Vďaka tomu, že svojmu telu a mysli budeme venovať pozornosť novým, systematickým a láskyplným spôsobom, objavíme dôležité dimenzie nášho života, ktoré sme nepoznali.

Zámerom kurzu Mindfulness MBSR  je vystúpenie z autopilota, v ktorom žijeme väčšinu času a návrat do prítomného okamihu.  Naučiť sa zameriavať pozornosť na skúsenosti v prítomnom okamihu, na naše myšlienky, emócie a fyzické pocity v tele. A to všetko s postojom zvedavosti, láskavosti a bez posudzovania. Všetky tieto kroky nás vedú k stíšeniu našej mysle, znižovaniu stresu, k prekonávaniu ťažkých životných situácií, k zmene nášho postoja k zdravotným problémom a vedomému reagovaniu na podnety, ktoré k nám prichádzajú. Učia nás k láskavému prístupu k sebe samému aj k ostatným ľuďom. Počas kurzu prepájame svoju myseľ s telom aj so svojim srdcom a učíme sa nastaviť celým telom aj srdcom na príjemné pocity.

 

Čomu sa budeme venovať:

  • Prebudeniu z automatického pilota a uvedomeniu si prítomného okamihu
  • Cvičeniam na uvedomovanie si tela, dychu, pocitov a emócií
  • Uvedomovaniu si situácií a našich reaktívnych reakcií na ne
  • Stresu, našim stresujúcim myšlienkam a pocitom
  • Vedomému riadeniu našej mysle a myšlienok
  • Zvládaniu ťažkých situácií a emócií
  • Všímavej komunikácií a medziľudským vzťahom
  • Láskavému prístupu a súcitu k sebe samému
  • Prepojeniu mysle, tela a srdca
  • Uvedomovaniu si seba samého v každej situácií, čím zvyšujeme svoje zdravé sebavedomie

 

Ako prebieha Mindfulness 8-týždňový dochádzkový kurz v Bratislave

Kurz  prebieha raz týždenne, v trvaní 2 -2,5 hodiny v našich priestoroch v Bratislave (Ružinov  – Peterská 8) alebo cez online naživo cez aplikáciu Zoom, v menších skupinách účastníkov.  Počas sedení  preberáme jednotlivé témy interaktívne, pomocou zážitkových cvičení, praktizujeme jednotlivé meditačne cvičenia. 

Súčasťou kurzu je a práca doma počas týždňa.  Účastník kurzu dostane každý týždeň emailom podklady na doma, nahrávky s meditačnými cvičeniami a pracovný zošiť v tlačenej forme.

 

Ako prebieha Mindfulness 8-týždňový kurz cez Zoom

Pri online kurze dostanete link na vstup do internetovej miestnosti v aplikácii Zoom. Aplikácia je pre účastníkov bezplatná. Každý účastník dostane každý týždeň emailom podklady na doma, nahrávky s meditačnými cvičeniami a pracovný zošiť.

Dochádzkový kurz aj online naživo cez Zoom prebieha v menších skupinkách, tak aby bol priestor na  interakciu a a sebareflexiu pre každého z vás.  V prípade, že sa nemôžete zúčastniť  dochádzkového kurzu, je možné nahradiť si lekciu so skupinkou cez Zoom.

Pre koho je kurz určený

Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú  zlepšiť svoj postoj k životu, naučiť sa zvládať svoju myseľ, lepšie pracovať so stresom, fyzickou bolesťou v tele, predchádzať únave a vyhoreniu, zlepšiť vzťah k sebe samému aj k ostatným ľuďom. V prípade psychických ťažkostí a vážnejších zdravotných problémov sa vopred poraďte so svojim lekárom alebo psychoterapeutom.

 

Certifikát

Po ukončení kurzu obdržíte certifikát. Náš certifikát je medzinárodne uznateľný, v prípade, že by ste chceli pokračovať v kurze lektora Mindfulness MBSR. Na udelenie certifikátu je nutná 100% účasť, vrátane retreatu.

Absolvovanie 8- týždňového kurzu neoprávňuje vyučovať Mindfulness (nenahrádza tréning pre lektorov).

 

Cena online kurz cez Zoom: 240€

Cena dochádzkového kurzu:  300€

 

Pre ľudí dlhodobo na PN, zdravotne postihnutých ľudí a ľudí v ťažkej životnej situácií poskytujeme zľavu (napíšte nám – fakturácia sa rieši individuálne).

Kurz je možné po dohode uhradiť aj po častiach.

V cene kurzu je 20 hodín výučby, pracovný zošit v počte 90 strán a nahrávky všetkých meditácií a mindful day – retreat po 6. lekcii

Jedna lekcia predstavuje 2 – 2,5 hodiny raz týždenne (podľa veľkosti skupiny).

Lektorka: Ing. Mária Boťanská  –  kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR

 

 

Dochádzkový kurz Mindfulness MBSR v Bratislave

 

Mindfulness centrum Bratislava, Peterská 8utorky od 19.9.2023 do 7.11.2022, v čase od 18,00 do 20,15 (posledné miesto)

štvrtky od 5.10.2023 do 23.11.2022, v čase od 18,00 do 20,15

Súčasťou kurzu je aj Mindful day (retreat v tichosti) v nedeľu 19.11.2023, v čase od 15,00 -19,00

Kurz bude prebiehať v Mindfulness centre – Peterská 8, Bratislava (RD v Ružinove pri Lidl Gagarinová), v menšej skupine do 10 účastníkov.

V prípade predbežného záujmu nám napíšte na kurzy@mindfulness-mbsr.sk alebo si priamo zarezervujte miesto.

Objednať kurz

 

Po objednaní kurzu Vás budeme telefonicky kontaktovať ohľadom vstupného rozhovoru.

Ďalší plánovaný termín – utorky od 16.1.2024

 

 

Online kurz Mindfulness MBSR  naživo cez Zoom

 

8 týždňový kurz Mindfulness cez Zoompiatky od 22.9.2023 do 10.11.2023, v čase od 18,00 do 20,15

Kurz je realizovaný naživo cez aplikáciu Zoom. Súčasťou kurzu je aj Mindful day (retreat) v v nedeľu 29.10.2023, v čase od 15,00 -19,00

Prebieha v menších skupinkách do 10 účastníkov.

 

V prípade predbežného záujmu nám napíšte na kurzy@mindfulness-mbsr.sk alebo si priamo zarezervujte miesto.

Objednať kurz

 

 

Po objednaní kurzu Vás budeme telefonicky kontaktovať ohľadom vstupného rozhovoru.

 

 

 

Pomôžte blízkemu nájsť radosť v živote a kúpte mu kurz ako darček

 

Darčeková poukážka Mindfulness kurz

Hľadáte darček, ktorý by nielen potešil, ale aj pomohol?  Darujte kurz Mindfulness.

Darčekovú poukážku Vám pripravíme podľa vášho zadania – meno aj text.

V prípade záujmu nám napíšte na kurzy@mindfulness-mbsr.sk

 

e
Top