Mindfulness centrum

Mindfulness centrum v Bratislave.

Mindfulness a program MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) je vo svete už viac ako 40 rokov. Mindfulness centrum sú súčasťou mnohých zdravotných centier a kliník, univerzít, škôl aj biznis centier.

Stres je súčasťou dnešného života a každý z nás ho viac alebo menej prežíva. Negatívne účinky dlhodobého stresu pôsobia nie len na našu psychiku, celkový zdravotný stav, ale aj na vnímanie nášho života.

A práve Mindfulness je program, ktorý nám pomáha znižovať stres, napätie a uvedomovať si seba samého v každom prítomnom okamihu. Svoje myšlienky, svoje pocity a emócie a pristupovať k ním iným spôsobom. S láskavosťou k sebe samému.

Mindfulness je niečo ako wellness pre našu hlavu. Pravidelný tréning nám pomáha upokojiť svoju myseľ aj telo.

 

Program Mindfulness centra

 

Súčasťou programu MBSR sú aj cvičenia, techniky a meditácie všímavosti.

Naše Mindfulness centrum poskytuje komplexný program, tak aby si každý našiel to, čo mu najlepšie vyhovuje.

 

8 – týždňové kurzy – kurzy sú aktuálne  realizované v menších skupinách 6-8 ľudí. Lekcia je raz týždenne v dĺžke cca 2 -2,5 hodiny.

Pravidelné meditácie – meditačné cvičenia a techniky všímavosti sú pre verejnosť. Nie sú viazané na pravidelnosť. Stačí sa objednať a prísť.

Mindfulness koučing individuálne – je vhodný pre ľudí, ktorý preferujú individuálny prístup vo vopred dohodnutom čase.

Mindfulness retreaty –  sa realizujú počas nedele. Ide o komplex cvičení a meditácií v tichosti, vrátane všímavého pohybu, všímavej chôdze (ak je možné na záhrade) a všímavého jedenia (ovocie).

 

Mindfulness centrum informácie

 

Mindfulness centrum sa nachádza v Bratislave – Ružinov na Peterskej 8. Rodinný domček, ktorý poskytuje zázemie pre kurzy, cvičenia a meditácie vo vnútorných priestoroch, ale aj v exteriéri záhrady.
Súčasťou je malá meditačná miestnosť 37m2 (lúka) a veľká samostatná meditačná miestnosť 60m2. Pre individuálne sedenia sú 2 menšie miestnosti (les a more).

 

Záleží nám na kvalite. Mindfulness kurzy, cvičenia, meditácie vedú kvalifikovaní lektori programu MBSR.  Nakoľko ich je zatiaľ veľmi málo, veríme, že sa bude náš tím postupne rozrastať.

Dodržiavame aktuálne opatrenia podľa nariadení.

 

Fotogaléria

e
Top