Mindfulness MBSR 8 – týždňové kurzy v Košiciach

 

Čo je cieľom 8 – týždňového Mindfulness MBSR kurzu?

Máte hlavu plnú myšlienok? Neustále riešite všetky povinnosti, ktoré musíte zvládnuť?  V mnohých situáciach reagujete reaktívne? Stresujete sa ? Často riešite čo sa stalo a prečo sa to stalo? Alebo sa obávate toho, čo bude a žijete v strachu o budúcnosť? Chceli by ste žiť viac v prítomnosti a neviete ako?

 

Pozývame Vás stať sa účastníkmi celosvetovo certifikovaného 8 – týždňového kurzu Mindfulness MBSR (program na zníženie stresu vďaka všímavosti).

Cieľom Mindfulness MBSR kurzu je spriatelenie sa so svojím životom. Je to pozvánka, aby sme sa lepšie zoznámili so svojím telom, mysľou a srdcom. Vďaka tomu, že svojmu telu a mysli budeme venovať pozornosť novým, systematickým a láskyplným spôsobom, objavíme dôležité dimenzie nášho života, ktoré sme nepoznali.

Zámerom kurzu Mindfulness MBSR  je vystúpenie z autopilota, v ktorom žijeme väčšinu času a návrat do prítomného okamihu.  Naučiť sa zameriavať pozornosť na skúsenosti v prítomnom okamihu, na naše myšlienky, emócie a fyzické pocity v tele. A to všetko s postojom zvedavosti, láskavosti a bez posudzovania. Všetky tieto kroky nás vedú k stíšeniu našej mysle, znižovaniu stresu, k prekonávaniu ťažkých životných situácií , k zmene nášho postoja k zdravotným problémom a vedomému reagovaniu na podnety, ktoré k nám prichádzajú. Učia nás k láskavému prístupu k sebe samému aj k ostatným ľuďom

 

Čomu sa budeme venovať:

  • Prebudeniu z automatického pilota a uvedomeniu si prítomného okamihu
  • Cvičeniam na uvedomovanie si tela, dychu, pocitov a emócií
  • Uvedomovaniu si situácií a reakciám na ne
  • Stresu, našim stresujúcim myšlienkam a pocitom
  • Vedomému riadeniu našej mysle a myšlienok
  • Zvládaniu ťažkých situácií a emócií
  • Všímavej komunikácií a medziľudským vzťahom
  • Láskavému prístupu a súcitu k sebe samému

 

Ako prebieha 8-týždňový kurz

Kurz  prebieha raz týždenne, v trvaní 2,5 hodiny cez online naživo cez aplikáciu Zoom, v menších skupinách účastníkov.  Počas sedení  preberáme jednotlivé témy interaktívne, pomocou zážitkových cvičení, praktizujeme jednotlivé meditácie. 

Súčasťou kurzu je a práca doma počas týždňa. Každý z účastníkov kurzu dostane prístup k online meditáciám, ktoré precvičuje doma podľa pokynov. 

Pri online kurze dostane každý účastník link na vstup do internetovej miestnosti v aplikácii Zoom. Aplikácia je pre účastníkov bezplatná.

Pre koho je kurz urče

Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú  zlepšiť svoj postoj k životu, naučiť sa zvládať svoju myseľ, lepšie pracovať so stresom, fyzickou bolesťou v tele, predchádzať únave a vyhoreniu, zlepšiť vzťah k sebe samému aj k ostatným ľuďom. V prípade psychických ťažkostí a vážnejších zdravotných problémov sa vopred poraďte so svojim lekárom alebo psychoterapeutom.

Absolvovanie 8- týždňového kurzu neoprávňuje vyučovať Mindfulness (nenahrádza tréning pre lektorov).

Miesto konania: Online naživo cez aplikáciu Zoom

Lektorka: PhDr. Kvetoslava Sarvašová  –  kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR

 

 

Jarný kurz Mindfulness MBSR naživo cez Zoom

 

Kurz Mindfulness k Kvetoslavou Sarvašovou

 

štvrtky od 24. 10. 2024  do 12. 12. 2024, v čase od 18.00 – 20,15

V prípade predbežného záujmu nám napíšte na: mindfulness.kosice@gmail.com alebo si kurz priamo zarezervujte.

 

 

 

 

Objednať kurz

 

Cena:  260€

V cene kurzu je 20 hodín výučby a cvičení (každý týždeň jedno skupinové stretnutie po dobu 8 týždňov), pracovný zošit v počte 90 strán a nahrávky všetkých cvičení pre domáci tréning mysle  medzi  skupinovými stretnutiami.

 

 

 

Víkendový program Mindfulness MBSR

víkendový kurz Mindfulness

 

 

Nedeľňajšie popoludnia, v čase od 16,00 – 18,30 budú podľa záujmu.

 

Objednať kurz

e
Top