Mindfulness MBSR online kurz - Mindfulness MBSR Slovensko

Mindfulness MBSR online kurz naživo cez aplikáciu ZOOM

 

Čo je cieľom 8 – týždňového Mindfulness MBSR kurzu?

Cieľom Mindfulness MBSR kurzu je spriatelenie sa so svojím životom. Je to pozvánka, aby sme sa lepšie zoznámili so svojím telom, mysľou a srdcom. Vďaka tomu, že svojmu telu a mysli budeme venovať pozornosť novým, systematickým a láskyplným spôsobom, objavíme dôležité dimenzie nášho života, ktoré sme nepoznali.

Náš život ovplyvňuje naša myseľ, ktorá sa veľmi rada túla v minulosti alebo budúcnosti. Neustále niečo analyzuje, hodnotí a posudzuje. Naše činy sú riadené našim autopilotom vzorcov správania sa a reakcií, ktoré si často ani neuvedomujeme. Ale život sa odohráva tu a teraz, v prítomnom okamihu, ktorý nám väčšinu času uniká.

Zámerom kurzu Mindfulness MBSR  je vystúpenie z autopilota, v ktorom žijeme väčšinu času a návrat do prítomného okamihu. Spriateliť sa so svojím telom. Naučiť sa zameriavať pozornosť na skúsenosti v prítomnom okamihu, na naše myšlienky, emócie a fyzické pocity v tele. A to všetko s postojom zvedavosti, láskavosti a bez posudzovania. Všetky tieto kroky nás vedú k stíšeniu našej mysle, znižovaniu stresu, k prekonávaniu ťažkých životných situácií , k zmene nášho postoja k zdravotným problémom a vedomému reagovaniu na podnety, ktoré k nám prichádzajú. Učia nás k láskavému prístupu k sebe samému aj k ostatným ľuďom

 

Čomu sa budeme venovať:

  • Prebudeniu z automatického pilota a
  • Cvičeniam na „spriatelenie sa“ s telom
  • Cvičeniam na uvedomovanie si tela, dychu, pocitov a emócií
  • Všímavému pohybu a uvedomovaniu si tela v pohybe
  • Cvičeniam na „spriatelenie sa“ so stresom a myšlienkami
  • Cvičeniam všímavosti so zameraním na zvládnutie ťažkej situácie
  • Všímavej komunikácií a medziľudským vzťahom
  • Láskavému prístupu a súcitu k sebe samému

 

Ako prebieha 8-týždňový online kurz naživo  

Kurzy prebiehajú cez aplikáciu ZOOM so živým pripojením.  Každý účastník dostane pozvánku na každú lekciu priamo od lektora. V pozvánke nájdete odkaz a jedným klikom sa dostanete k stiahnutiu aplikácie a následne priamo do miestnosti. Aplikácia ZOOM funguje ako virtuálna miestnosť, kde sa spoločne stretneme pri svojich počítačoch z domu. Aplikácia je pre účastníkov bezplatná.

 

Pre koho je kurz určený

Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú  zlepšiť svoj postoj k životu, naučiť sa zvládať svoju myseľ, lepšie pracovať so stresom, fyzickou bolesťou v tele, predchádzať únave a vyhoreniu, zlepšiť vzťah k sebe samému aj k ostatným ľuďom. V prípade psychických ťažkostí a vážnejších zdravotných problémov sa vopred poraďte so svojim lekárom alebo psychoterapeutom.

Absolvovanie 8- týždňového kurzu neoprávňuje vyučovať Mindfulness (nenahrádza tréning pre lektorov).

 

Certifikát

Po ukončení kurzu obdržíte certifikát. Náš certifikát je medzinárodne uznateľný, v prípade, že by ste chceli pokračovať v kurze lektora Mindfulness MBSR.

 

Cena:

190€

100€ pre ľudí dlhodobo na PN a zdravotne postihnutých ľudí a ľudí v ťažkej životnej situácií (napíšte nám – fakturácia sa rieši individuálne)

V cene kurzu je 20 hodín výučby,  pracovný zošit v počte 90 strán a nahrávky všetkých meditácií.  Jedna lekcia predstavuje 2 – 2,5 hodiny raz týždenne.

 

Termíny a lektor:

Ing. Mária Boťanská – kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR  (Bratislava)

 

Utorky od 14.4.2020 – do 2.6.2020, v čase od 9,30 – 12,00

Utorky od 14.4.2020 – do 2.6.2020, v čase od 17,30 – 20,00

 

PhDr. Kvetoslava Sarvašová – kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR  (Košice)

 

Utorky od 05.05.2020 – 23.06.2020, v čase od 17,00 do 19,30

 

Skupina začne pri počte 3-4 účastníkov.

V prípade záujmu nám napíšte na: kurzy@mindfulness-mbsr.sk

Uveďte, prosím, svoje meno, email,  telefónne číslo a konkrétny kurz o ktorý máte záujem. Ak máte záujem o kurz v inom čase, tak nám tiež dajte vedieť.

 

 

 

Pripravujeme aj statický on-line kurz.

Ak máte záujem o takýto online kurz, nechajte nám email na Vás, budeme Vás kontaktovať.

 

 

e
Top