• Ochutnajte s nami Mindfulness MBSR  

 

Čo je cieľom Mindfulness workshopu?

Mindfulness workshop je ochutnávkou celosvetovo certifikovaného programu Mindfulness MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). Vo svete je program MBSR najpoužívanejšou technikou na zníženie stresu.

Mindfulness (všímavosť) nás učí pristupovať k životu s otvorenou mysľou, vnímať svoje pocity, myšlienky a reakcie, a vyberať si z nich tie, ktoré sú pre nás prospešné. Láskavým prístupom nás vedie k tomu, aby sme na seba, ľudí a životné okolnosti reagovali vedome a s porozumením.

Mindfulness ponúka psychické a fyzické cvičenia, účinky ktorých sú overené početnými klinickými štúdiami. Pravidelné cvičenia mindfulness znižujú stres, pomáhajú stíšiť sa, zlepšujú koncentráciu, čo sa odrazí na našej duševnej pohode v osobnom aj pracovnom živote.

Počas ochutnávky komplexného programu Mindfulness na workshope zistíte, ako Vám tieto techniky môžu v živote pomôcť a sami sa rozhodnete, či chcete pokračovať v pravidelných meditáciách alebo 8 – týždňovom kurze.

 

Čomu sa budeme venovať:

  • cvičeniam na stíšenie, uzemnenie a vystúpenie z automatického pilota
  • cvičeniam a technikám na uvedomovanie si myšlienok, emócii, pocitov a zmyslov
  • vysvetlíme si, spojiť sa so sebou a so svojím telom
  • precvičíme si všímavé jedenie, všímavý pohyb a uzemnenie
  • urobíme si jednoduché no efektívne meditačné cvičenia, ktoré kultivujú postoje otvorenej mysle, prijatia, neposudzovania, trpezlivosti a láskavosti k sebe samému.

 

Ako workshop prebieha

Meditačná poloha pri meditácii mindfulness

 

Workshop prebieha prezenčne v malých skupinkách, preto je nutné prihlásiť sa vopred. Stretneme sa v príjemnom tichom prostredí Mindfulness MBSR centra v Bratislave (Ružinov), na Peterskej 8.

V miestnosti sú stoličky, karimatky, meditačné vankúše, deky, nemusíte si nič nosiť.  A ak počasie dovolí, budeme trénovať aj na záhrade.

 

 

Pre koho je Mindfulness workshop určený

Workshop je určený pre všetkých ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoj život, naučiť sa pracovať so stresom a svojou zaneprázdnenou mysľou. Pre ľudí, ktorí trpia chronickým i bolesťami, úzkosťou, cítia sa byť vystresovaní a nevedia ako sa pohnúť v živote ďalej.

 

Termíny workshopu:

 

piatok 24.5.2024, v čase od 13,00 – 17,00

sobota 15.6.2024, v čase od 9,00 – 13,00

 

Miesto: Mindfulness centrum Peterská 8, Bratislava – Ružinov

Lektor: Ing. Miroslava Atanasová –  ICF koučka, mentorka, konzultantka, certifikovaná lektorka mindfulness pre deti, mládež a dospelých

Cena: 70€ vrátane občerstvenia a pitného režimu.

Počet osôb je obmedzený na 10 účastníkov a minimálny počet 4 účastníci.

 

viac informácií nájde na: https://sebarozvoj.eu/mindfulness-workshop/

 

Objednať workshop

 

 

 


 

 

e
Top