Mindfulness MBSR retreat - Mindfulness MBSR Slovensko

Víkendový retreat na stíšenie mysle

 

Čo je cieľom víkendového retreatu?

Víkendový retreat je možnosť na chvíľu sa vzdialiť od každodenných povinností a prežiť ich v pokoji s tichom v našej hlave. Opustiť mód “doing, čiže robenie” a stráviť dní v móde “being – bytie”. Vystúpiť  z autopilota každodenných povinností a vnímať sám seba cez svoje telo, pocity, emócie a zatúľané myšlienky.  Zámerom víkendového retreatu je byť aspoň chvíľu sám so sebou v čistej prírode, ďalej od civilizácie. Bez rušivých vplyvov, ak sa dá aj bez elektronických zariadení, pri spoločných cvičeniach a prežívaní prítomného okamihu. Budeme sa spoločne venovať aj uvedomovaniu si našich zmyslov a všímavemu pohybu priamo v prírode. Takýto retreat je významným prvkom psychohygieny, ktorý nám pomáha skľudniť myseľ a dobiť mentálnu energiu.

 

Aké cvičenia budeme trénovať

  • Cvičeniam na stíšenie a uzemnenie
  • Cvičeniam na „spriatelenie sa“ so stresom
  • Cvičeniam na skrotenie opice v hlave
  • Cvičenia všímavosti so zameraním na zvládnutie ťažkej situácie
  • Všímavému pohybu v prírode
  • Cvičeniu v tichu
  • Cvičeniam na sprítomnenie a mnoho, mnoho iných…..

 

Ako prebieha Víkendový retreat

Víkendový retreat sa koná v príjemnom prostredí uprostred prírody a ticha. Zvyčajne od piatku do nedele. Je zabezpečené ubytovanie, zdravá strava a počas celých dní sa budeme venovať cvičeniam, meditáciám a láskavému postoju k sebe samému.

 

Pre koho je retreat určený

Pobyt je určený pre všetkých, ktorí si chcú na chvíľu oddychnúť od každodenného stresu a naučiť sa pracovať so svojou zaneprázdnenou mysľou, emóciami a pocitmi v tele. Lepšie zvládať  stres, predchádzať únave a vyhoreniu,

Dátum: pripravujeme

 

Lektor: Mária Boťanská – trénerka mindfulness MBSR

Kvetoslava Sarvašová – trénerka mindfulness MBSR

 

Ak vás retreat zaujal, budeme veľmi radi, ak nám dáte vedieť. Po prejavení záujmu aspoň 10 ľudí, budeme spoločne hľadať vhodný termín.

 

 

e
Top