Letný Mindfulness pre deti 

 

Letný kurz pre deti

Hľadáte pre svoje dieťa zmysluplné vyplnenie času počas letných prázdnin?
Chcete, aby uvoľnilo stres a napätie nahromadené počas školského roka a sa pripravilo na ten ďalší?
Páčilo by sa vám, keby sa hravou formou venovalo činnostiam zameraným na osobný rozvoj?

 

Po vyše roku organizovania kurzov Mindfulness pre deti a tínedžerov je tu prvý Letný MINDfulness kurz pre detiktorý voľne nadväzuje na kurzy pre deti. Nie je nutnosťou, aby účastníci tábora mali absolvovaný náš celoročný kurz.

Cieľom kurzu je posilniť psychickú odolnosť dieťaťa cez praktické nástroje a zábavné techniky všímavosti. Deti si na kurze osvoja pútavé aktivity mysle, tela a dychu, ktoré ich naučia regulovať svoje emócie, zvládať stres, lepšie sa sústrediť a vytvárať si pozitívny sebeobraz.

Výučba všímavosti u detí im môže pomôcť formovať tri kritické zručnosti vyvinuté v ranom detstve: venovať pozornosť a zapamätať si informácie, presúvať sa tam a späť medzi úlohami a primerane sa správať k ostatným. Tieto schopnosti sú známe ako výkonné funkcie a sú nevyhnutné pre pokročilejšie úlohy, ako je plánovanie, uvažovanie, riešenie problémov a pozitívne sociálne vzťahy.

Kurz Mindfulness pre deti je postavený na základoch celosvetovo certifikovaného kurzu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). Techniky a cvičenia sú prispôsobené deťom a ich porozumeniu.

Čomu sa budeme venovať?

  • Budeme sa venovať všímavému a veselému pohybu (podľa počasia vo vnútri či vonku). Zacvičíme si jogu, zatancujeme a zažijeme kopu zábavy 🙂
  • Kreativita je pre deti veľmi dôležitá, budú môcť prejaviť svoju tvorivosť a určite si dáme aj tréning proti tréme z vystupovania.
  • Vedená relaxácia a meditácia podaná hravou formou sú skvelým základom vnútorného pokoja a harmónie dieťaťa.
  • Budeme sa hrať, zabávať, tvoriť, ale aj rozprávať o tom, z čoho deti sa tešia, ale aj čoho sa boja, čo ich hnevá, trápi, a čo robiť v náročných situáciách.
  • A to všetko so zaujímavou kombináciou pohybových, tvorivých a relaxačných mindfulness aktivít.

 

Kedy: 21. – 25. augusta, v čase 9,00 -12,00

Kde: Mindfulness centrum, Peterská 8, Bratislava – Ružinov

Pre koho: deti vo veku 7-11 rokov

Cena: 130€ / dieťa (10% zľava na súrodenca)

Kurz vedie: Miroslava Atanasová

Prihlásiť sa môžete emailom na kurzy@mindfulness-mbsr.sk  alebo priamo u Mirky na stránke

 

A od 27. septembra začíname 10 týždňový kurz Mindfulness pre deti a tínedžerov.

 

 

 

 

Fotogaléria

e
Top